W 2014 sześciolatki pójdą obowiązkowo do szkoły  2011-11-29
Od 1 września 2014 roku dzieci w wieku sześciu lat pójdą obowiązkowo do szkoły. Takie rozwiązanie proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
więcej
Trzeba połączyć naukę z biznesem – plany na nową kadencję „starej” minister  2011-11-29
Studia stacjonarne pozostaną bezpłatne, polscy naukowcy dostaną nowe możliwości pozyskiwania funduszy unijnych, a studenci i młodzi badacze będą mieć łatwiejszą ścieżkę kariery zawodowej. Z wywiadu udzielonego dla Dziennika Gazety Prawnej poznajemy plany Barbary Kudryckiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej
Kobiety o kobietach w nauce  2011-11-29
Kariera naukowca i kariera matki nie muszą stać w sprzeczności. A dziewczynki nie powinny od małego słyszeć, że praca naukowa to "męska rzecz" – serwis PAP Nauka w Polsce cytuje uczestniczki konferencji "Kobiety w nauce".
więcej
Kalkulator sklepowy z czytnikiem kodów kreskowych – wynalazek uczniów polskiego technikum nagrodzony na targach w Brukseli   2011-11-29
Kalkulator autorstwa uczniów Technikum Elektronicznego w Połańcu, jest poręczniejszy, tańszy od istniejących na rynku i działa niezawodnie – orzekło jury targów wynalazków w Brukseli i przyznało autorom brązowy medal, informuje serwis PAP.
więcej
W branży IT łatwo o pracę   2011-11-29
Wynagrodzenia dla specjalistów i menedżerów IT rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych.
więcej
<< < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16> >>
Fundusze Europejskie -
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki
Fundusze europejskie
mrr.gov.pl
opi.org.pl
poig.gov.pl